22   July  2014  Tuesday Saat : 12:16:57 PM
 
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yılmaz ve Seçer muhtarların sorunlarını dinledi
15 Mart 2013, 16:42

Yılmaz ve Seçer muhtarların sorunlarını dinledi

CHP Mezitli İlçe Başkanı Ulaş Yılmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri, Mersin Milletvekili Vahap Seçer ile birlikte Mezitli'deki mahalle muhtarlarını ziyaret etti. Yılmaz ve Seçer'e sorunlarını aktaran muhtarlar, vatandaşların her türlü işlemini nüfus müdürlüğünde yapmalarından ötürü kendilerinin pasifize olmasından yakındılar.

BAKİ UGUZ- Sabah saat 09.00'da başlayan program kapsamında, Fatih Mahallesi Muhtarı Bekir Özcan, Atatürk Mahallesi Muhtarı Suat Yetişkul, Yeni Mahalle Muhtarı Ömer Kaykaç, Kale Mahallesi Muhtarı Bayram Ali Şişman, Viranşehir Mahallesi Muhtarı Sinan Örüng, Menderes Mahallesi Muhtarı Lütfi Şahin, Merkez Mahallesi Muhtarı Mustafa Dinç, Çankaya Mahallesi Muhtarı Ahmet Güder, Çamlıca Mahallesi Muhtarı Abdurrahman Maruk, Kuyuluk Merkez Mahallesi Muhtarı Salih Yağcı, Akdeniz Mahallesi Muhtarı Mahir Gürbüzol, 75. Yıl Mahallesi Muhtarı Hasan Gültekin, Davultepe Merkez Mahallesi Muhtarı Ali Ördek, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Necati Deveci ile Akarca Köyü Muhtarı Mehmet Bayram ve Kuzucubelen Köyü Muhtarı İbrahim Kaya ziyaret edildi.

Vatandaşın artık her türlü işlem için nüfus müdürlüğüne gitmesinden dolayı, halkla sadece ikametgah ilmuhaberi gerekli olduğunda görüşebildiklerinden şikayetçi olan muhtarlar, bu durumun ise kendilerini pasifize ettiğini söylediler. Söz konusu olumsuzluk nedeniyle kendi mahallesinde yaşayan seçmeni dahi tanıyamaz hale geldiklerini, dolayısıyla seçmenle diyaloglarının koptuğunu ifade ettiler. Bunun yanında mevcut gelir ile muhtarlığın elektrik ve su faturalarını bile kendi ceplerinden öder hale gelmelerinden yakındılar.
Muhtarların sorunlarını ve yerel yönetimlerden beklentilerini dinleyen Vahap Seçer ve Ulaş Yılmaz, sorunları ilgililere ileterek çözümü konusunda yardımcı olacaklarını ifade ettiler.
Partililer ayrıca Kale Mahallesi Muhtarını ziyaretlerinin ardından, kahvehanelerdeki vatandaşlarla buluştular. Kale İlköğretim Okulu'nu da ziyaret ederek okul yetkilileri ve öğrencilerle bir süre sohbet ettiler. 

Bu haber 409 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg   
 • RSS
 • Diğer Haberler

  prev
  1 / 10
  next
  Baki Uguz Baki Uguz
  EKMELEDDİNLER İÇİNDEN EKMELEDDİN BEĞEN!
  Mustafa Esmer Mustafa Esmer
  MİNİK MÜLTECİ
  Yiğit Turan Yiğit Turan
  20 Kasım'ı unutma !
  Mehmet Uğur Bay Mehmet Uğur Bay
  KARANLIĞIN ADI SİLVRİ!
  Sinan Can Sinan Can
  Mersin Çevresini İstiyor
  Nefise Canaran Nefise Canaran
  Şehir suyu isterukkkk! Yaaaa....
   

  SİTE ANKET

  Transferin en başarılı takımı hangisi?
  HAVA DURUMU

   

  ÇOK OKUNANLAR